Wielki sukces uczniów ZSAKiH-U na ogólnopolskiej wystawie „Wiosna w ogrodzie 2017”

XV Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza
XV Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza

W dniach 12-14 maja w Gdańsku na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywcze Rënk odbyła się XV Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza. Połączona z kiermaszem roślin przeznaczona dla wszystkich miłośników roślin i ogrodnictwa, właścicieli dużych ogrodów, jak również dla amatorów ozdabiania swoich balkonów i okiennych parapetów.


Udział w niej wzięli najlepsi projektanci terenów zielonych oraz doświadczeni ogrodnicy, producenci i handlowcy z całej Polski. Można tu było uzyskać porady i wskazówki - jak aranżować zieleń w ogrodach, na balkonach oraz jakie rośliny i gdzie posadzić, jakie trendy obowiązują obecnie w ogrodniczej branży.
Każdego roku najnowsze trendy i możliwości aranżacji ogrodowych prezentują profesjonaliści, którzy na co dzień tworzą piękne tereny zielone, ale także i młodzi projektanci, a wśród nich i uczniowie ZSAK i H-U .
Tegoroczna wystawa przyniosła nam kolejny sukces, zdobyliśmy II miejsce w kategorii  „Najciekawszą aranżacja stoiska – Młodzi Projektanci” oraz I miejsce i Nagrodę Publiczności w tej samej kategorii. Odwiedzającym nasze stoisko- wystawę bardzo podobały się rozwiązania jakie zastosowaliśmy do aranżacji  przyznanej nam powierzchni, a więc  wykorzystanie palet i materiałów z recyklingu. Podkreślali innowacyjność takiego rozwiązania i kreatywność uczniów.
Wszystkim Uczniom klas Architektury krajobrazu , którzy pracowali przy projekcie i wykonaniu naszego stoiska serdecznie gratulujemy .