Klimat szkoły tworzą ludzie nieprzypadkowo zebrani w jednym miejscu. Razem z uczniami tworzymy szkołę bezpieczną i przyjazną.

Tak samo jak wszechstronny rozwój ucznia, ważne jest dla nas tworzenie przyjaznej atmosfery, uczącej tolerancji i wzajemnego szacunku także dla indywidualnego stylu. W każdym staramy się odsłonić jego uzdolnienia i mocne strony oraz wychować w poczuciu własnej wartości i odpowiedzialności za siebie.

Jesteśmy blisko natury, położeni wśród zieleni, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego tuż pod lasem zaraz za Akademią Wychowania Fizycznego. Na naszym terenie znajduje się zabytkowy park "Ludolfino".
Łatwo do nas dojechać SKMką na przystanek Gdańsk Żabinka lub autobusami linii 117, 122 lub 148.

Stawiamy na naukę przez praktykę i często projektujemy dla innych.
Mamy nowoczesne pracownie komputerowe ze stałym dostępem do Internetu, oprogramowaniem do projektowania graficznego Adobe Design and Web CS6, oprogramowaniem do tworzenia grafiki wktorowej Corel Draw X6 oraz profesjonalnym oprogramowaniem do projektowania AutoCAD z biblioteką obiektów właściwą dla architektury krajobrazu.
Praktyki zawodowe odbywają się we własnych warsztatach ogrodniczych oraz w zaprzyjaźnionych firmach trójmiejskich z branży turystycznej i reklamowej