W tym miesiącu testowaliśmy nowe plecaki i akcesoria szkolne, od producenta:

Sukcesy naszych kolegów i koleżanek

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy

Zdobyta wiedza na przedmiotach zawodowych i ogólnokształcących pozwala naszym uczniom brać udział w konkursach o zasięgu lokalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
Konkursy są również doskonałą okazją do rozwijania pasji naszej młodzieży.

Konkurs na wyjątkowy plecak – szkolny vintage

Jesteśmy blogiem potęgującym kreatywność. Dlatego przygotowaliśmy konkurs na projekt wyjątkowego plecaka szkolnego, który będzie spójny z koncepcją mody vintage. W radzie konkursowej brała udział Pani Andżelika Wyłom, mgr Tatiana Olichuk (nauczyciel plastyki), mgr Tomasz Wąrer (nauczyciel historii. Jako kość specjalny, i przedstawiciel juri odwiedziła nas Karolina Nowak, projektant mody vintage i plecaków miejskich ze sklepu Brytyjka,zaprezentowanych tutaj: Sklep Brytyjka, który ufundował nam plecaki vintage.

brytyjka

Wydarzenia z życia naszych czytelników i uczniów

Wiosna w ogrodzie 2017

Piasek pod stopami, list w butelce i kufer ze skarbami… Te elementy mozna był znaleźć na naszym stoisku podczas XV Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej. Tegoroczna wystawa przyniosła nam kolejny sukces, zdobyliśmy II miejsce w kategorii  „Najciekawszą aranżacja stoiska – Młodzi Projektanci” oraz I miejsce i Nagrodę Publiczności w tej samej kategorii.

W Pałacu Słów

4 listopada 2016 uczennica klasy II tor, Aleksandra Owczarek, odebrała nagrodę za zajęcie 3 miejsca w XII Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „W Pałacu Słów”, organizowanym przez Pałac Młodzieży w Gdańsku. Wiersze Aleksandry wybrane zostały spośród 69 nadesłanych utworów z 25 szkół ponadgimnazjalnych, organizatorzy zapewniali, że jury było bardzo surowe w ocenach, sukces naszej uczennicy jest więc tym bardziej godny podziwu.
Gratulujemy i życzymy dalszych triumfów! Może sukces Oli zachęci innych poetów z naszej szkoły do ujawnienia się?

Stop dopalaczom

21 czerwca 2016  uczennica klasy 1 tor, Patrycja Bielecka, znalazła się wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Stop dopalaczom”. Na uroczystej gali w Warszawie organizowanej przez Głównego Inspektora Sanitarne goodebrała nagrodę.
Serdecznie gratulujemy sukcesu. Tym bardziej, że do konkursu przystąpiło 982 szkół i spośród 3 747 nadesłanych prac został wyróżniony jej plakat na temat profilaktyki ukierunkowanej na przeciwdziałanie używania środków zastępczych.

Ogólnopolski Turniej Szkół Eko

Z radością informujemy, że uczennica klasy II atk znalazła się wśród 10 najlepszych Laureatów II etapu IV Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Eko w kategorii artystyczno- projektowej. Organizatorem Turnieju jest  Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.
Ola została zakwalifikowana do udziału w Letnim Obozie Naukowym, który będzie we wrześniu w Borach Tucholskich.

Wielki sukces zielonej ekipy

Wielki Sukces Naszej Zielonej Ekipy podczas 14 Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej WIOSNA W OGRODZIE 2016 W PCH RENK!!!

Kolejny rok z rzędu mamy miejsce na podium! SREBRNY MEDAL w kategorii Młodych Projektantów oraz BEĄZOWY MEDAL w Konkursie na Najlepszą Aranżację Stoiska! Miło zbierać takie plony naszej ciężkiej pracy 🙂 Dziękujemy całej ekipie wykonawczej za wspólną pracę podczas aranżacji stoiska! Przepis na sukces? Garść fantazji, szczypta kolorów, odrobina wiedzy i kilkanaście godzin pracy, a na koniec duuuża porcja dobrej zabawy I NAJLEPSZA EKIPA NA ŚWIECIE 🙂 PAMIĘTAJCIE Ogród to nie tylko wiedza i ciężka praca to również Wspaniała ZABAWA!!! A KTO SIĘ BAWI JEST WIECZNIE MŁODY TAK JAK MY! 🙂

Barwy Morza 2016

11 marca w Szkole Okrętowej i Ogólnokształcącej Conradinum odbyło się uroczyste rozdanie nagród  XI Ogólnopolskiego Konkursu „Barwy Morza 2016”. Z ponad 1500 prac wybrano 114 najlepszych. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:
w części fotograficznej:
Kamila Reszka zdobyła 1 miejsce w dwóch kategoriach „statki i okręty” oraz „przemysł okrętowy”
Oliwia Zacharewicz zajęła 2 miejsce w kategorii „przemysł okrętowy”
Celina Meller zajęła 3 miejsce w kategorii „przemysł okrętowy”
w części plastycznej:
1 miejsce w kategorii tematycznej „statki i okręty” zajęła Celina Meller
2 miejsce w kategorii tematycznej „morze” zajęła Sonia Kawa
w części modelarskiej:
1 miejsce zajęła Marlena Choszcz w kategorii „statki i okręty”

1% podatku dla Caritas Archidiecezji Gdańskiej

7 marca 2016 rozstrzygnięty został konkurs filmowy „1% podatku dla Caritas Archidiecezji Gdańskiej”.
Najlepszy film zdaniem jury nakręciły Dominika, Oliwia i Klaudia z klasy 2 tor. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy rewelacyjnych pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie.

Sukces architektów krajobrazu na ogólnopolskiej wystawie Wiosna w Ogrodzie 2015

Po kilkuletniej przerwie powróciliśmy do udziału i rywalizacji podczas Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej, organizowanej przez Pomorskie Centrum Hurtowe  RENK,  WIOSNA W OGRODZIE 2015.

Z wielką radością chcemy pochwalić się sukcesem!!!
Wśród setek stoisk, tysięcy odwiedzających znajdowały się  konkursowe perełki, jak choćby nagrodzone: serduszka okazała – o niespotykanych  srebrnych, pierzastych liściach i niebywale okazałych kwiatach,  karłowa odmiana różanecznika „Władysław Łokietek” – o bardzo wysokiej mrozoodporności, czy choćby przepiękna jabłoń rajska „Gold Hornet” która zawiązuje żółte owoce.
W tym szczególnym gronie jest również Nasza szkoła!!! W kategorii najciekawsza aranżacja stoiska, oraz w Plebiscycie Młodzi Projektanci niemieliśmy sobie równych.  Dwie pierwsze nagrody, wspaniałe medale, statuetki i dyplomy są Nasze!!! Nagrody zostały ufundowane przez Pomorskie Centrum Hurtowe RENK oraz Wojewodę Pomorskiego.

To oczywiście wynik pracy zespołowej, szczególnie wysiłku i zaangażowania ze strony uczniów i nauczycieli oraz pracowników warsztatów szkolnych. Tu również podziękowania dla  naszego wspaniałego Księdza Łukasza, który wspierał nas nie tylko duchowo, ale również pomógł w  transporcie. Zwycięski projekt, pod kierunkiem pani Iwony Renkiewicz wykonała Marta Sikora uczennica klasy III technikum architektury krajobrazu.

Częścią wykonawczą dowodziła jak zawsze pani Aleksandra  Garnys, mając  w ekipie  niezawodnych:  Jakuba Zalewskiego, Artura Piwowarskiego, Klaudię Wysocką  z klasy II atk. Pracowaliśmy w pocie czoła, ale uśmiechem na ustach, wtedy kiedy większość uczniów szkół technikalnych miała wolne. Kiedy dla klas czwartych zadzwonił dzwonek obwieszczający czas matur, my ruszyliśmy  dać nowe życie elementom składowanym w naszych szkolnych magazynach.

Spotkanie z Wojewodą Pomorskim

W dniu 13 listopada 2015 laureat konkursu na logo kampanii „Miejsca pamięci narodowej w województwie pomorskim”, Patryk Wendrowski uczeń klasy 1 tor spotkał się z Wojewodą pomorskim Ryszardem Stachurskim i odebrał swoją nagrodę. Projekt Patryka okazał się najlepszy spośród 75 nadesłanych prac. Na spotkaniu obecna była także pomorska kurator oświaty Elżbieta Wasilenko, która również pogratulowała sukcesu naszemu uczniowi. Laureat otrzymał  2 tysiące złotych w formie karty upominkowej do jednego ze sklepów ze sprzętem elektronicznym.